Priori Incantatem Rpg
Hoşgeldin! Sen hala büyü dünyasına adımını atmadın mı? Ne tarafı seçersen seç, yandaşların burada... Irklar arasında savaş patlak vermek üzere... Vampirler büyücü kanı istiyor, kurtadamlar özgürlük.. Elfler barış elçisi, Veelaların ise hiçbir şey umurunda değil! Katıl bize! Asanı hazır tut, sürekli tetikte ol ve bize katılmayı unutma Smile

Not: Profesör ve Bakanlık Çalışanı Alımları Devam ediyor!
Priori Incantatem Rpg
Hoşgeldin! Sen hala büyü dünyasına adımını atmadın mı? Ne tarafı seçersen seç, yandaşların burada... Irklar arasında savaş patlak vermek üzere... Vampirler büyücü kanı istiyor, kurtadamlar özgürlük.. Elfler barış elçisi, Veelaların ise hiçbir şey umurunda değil! Katıl bize! Asanı hazır tut, sürekli tetikte ol ve bize katılmayı unutma Smile

Not: Profesör ve Bakanlık Çalışanı Alımları Devam ediyor!
Priori Incantatem Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Priori Incantatem Rpg

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Üniversite Tercihi Yapacaklara Öneriler

YazarMesaj
Belial Destantia
Elf | Admin | Oyun Kurucu

Yok

Üniversite Tercihi Yapacaklara Öneriler Empty
MesajKonu: Üniversite Tercihi Yapacaklara Öneriler   Üniversite Tercihi Yapacaklara Öneriler Icon_minitimePtsi Ara. 27, 2010 7:07 pm

İşte asıl çoğunluk bu kısımdan oluşuyor. Okullar sizi yanıltır, okullardan bilgi almak yerine bölümü okuyanlara danışın. Burada da size bölüm ya da seçiminizde yardımcı olabiliriz.
Belial Destantia

Yok

MesajKonu: Geri: Üniversite Tercihi Yapacaklara Öneriler   Üniversite Tercihi Yapacaklara Öneriler Icon_minitimePtsi Ara. 27, 2010 7:14 pm

Ben kısa zaman önce şöyle bir yazı kaleme almıştım, faydası olabilir belki:

Eğer bir tm(türkçe-matematik) öğrencisiyseniz,

-Çoğu bölümler sosyal ders desteklidir. eğer sosyal bilimlere ilginiz yoksa, iktisat yazmanızı öneririm. değişik çift anadal programları ile kendinizi geliştirebilirsiniz.

-Hukuk yazmak demek, mantığı arka plana atıp, ezbere yoğunlaşmak demektir. sonra, yapamadığınızı anlayınca, yok ben bilmiyordum, yok ben düşünemiyor sadece ezberliyorum, bu bana göre değil demeyin. birilerini körü körüne savunmak için mantığa değil ezbere ihtiyacınız vardır, unutmayın. Ben adalet savaşçısı olacağım diye kendini parçalayan arkadaşlara şu fikrimi yansıtmayı da borç bilirim: Güçlü olan her zaman haklıdır. O gücü nasıl meşrulaştıracağınız da sizin vicdanınıza kalmıştır.

-Psikoloji ya da rehberlik(pdr) bölümleri oldukça kolaydır ve dersleri sadece el oyalar. eğer insanlara yardımcı olamayacak kadar fevri ve dik kafalıysanız, manipüle etmeye eğimliyseniz, bu bölümü yazarken bir kere daha düşünmelisiniz.

-İktisat ve İşletme bölümleri her zaman tüm bölümlerce küçümsenir ve kek bölümler olarak görülür. fakat iş idaresi anlamında bir çok şirketin bilinçli iktisatçılara ve işletmecilere ihtiyacı vardır. ders bakımından pek zorlayıcı olmamakla birlikte, Muhasebe ve bankacılık tarzı kabız dersleri de mevcuttur. bir iktisatçının ya da işletmecinin mesleğini duyan kimse "vaay" diye şaşırmaz. sükse için psikolojiye ya da hukuka geri dönüş yapın.

-Uluslararası İlişkiler bölümüne gidenlerin %90ı ben diplomat olacağım diye gider ve havasını alır. çok şey bilirim diye geçinirler ama bilgilerinin temeli boştur, bu nedenle yargıları kırılgandır. uluslararası ilişkiler, sosyal toplumu anlama ve tarihi gözden geçirme konusunda çok şey verebilir size. ne yazık ki çok fazla okuma yapmak zorundasınızdır. eğer okumayı sevmiyorsanız, bu bölüm sizin yeriniz değildir. laklak için işletmeye, ezber için hukuka, yatmak için psikolojiye dönmenizi öneririm.
(tecrübe konuştu)

-Sosyoloji ve antropoloji bölümleri candır. kimsenin bilmediği gizli alanlardır. bu alanlarda sivrilmek diğerlerine göre daha kolaydır. rahatlıkla üniversitede öğretim görevlisi olarak kalabilirsiniz. üstelik insan doğası hakkında çok fazla bilgi edinebilir, bilinçli olabilirsiniz. dünyanın ekseni gitgide sosyal bilimlere doğru kaymakta. tercih yaparken bunu gözardı etmeyin.

dipnot: ne istediğinizi bilmiyorsanız eğer, hayatınızdaki göstergelere ve eğilimlere bakın. size yardımcı olacaklardır.

Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Üniversite Tercihi Yapacaklara Öneriler   Üniversite Tercihi Yapacaklara Öneriler Icon_minitimePtsi Ara. 27, 2010 11:03 pm

Birisi foruma yazılanları beğenme butonu koysun yahu Very Happy Çok sağol bi tm öğrencisi için ziyadesiyle faydalı bi yazı
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Üniversite Tercihi Yapacaklara Öneriler   Üniversite Tercihi Yapacaklara Öneriler Icon_minitimeSalı Şub. 08, 2011 3:24 am

Peki sayısal öğrencisi ? Ben mesela Genetik mühendisliği istiyorum. Ailem de olur gözüyle bakıyor ama ben onların pek de sevmediğinin farkındayım. Türkiye'de iş alanının olmadığını söylüyorlar. Moralim bozuluyor açıkçası. Böyle işte. Yazayım dedim Very Happy
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Üniversite Tercihi Yapacaklara Öneriler   Üniversite Tercihi Yapacaklara Öneriler Icon_minitimeÇarş. Şub. 09, 2011 11:36 pm

Yok iş alanı, yalan o, yatırım yok. (Bkz; Baltalı İlah.)
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Üniversite Tercihi Yapacaklara Öneriler   Üniversite Tercihi Yapacaklara Öneriler Icon_minitimeÇarş. Şub. 09, 2011 11:42 pm

Ahah, bayılırım Baltalı İlah'a ajsvdsad

Dur caps de vereyim..

Spoiler:

Üniversite Tercihi Yapacaklara Öneriler
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Lise Tercihi Yapacaklara Tavsiyeler